ciało_TimeClinicTechnologia w medycynie estetycznej odgrywa znaczącą rolę. Dzięki jej odkryciom możemy odjąć sobie lat nawet podczas jednej wizyty w klinice. Kiedy zastanawiamy się jaki zabieg wybrać, powinniśmy przede wszystkim dowiedzieć się o możliwych efektach ubocznych i być pewnym, że wykona go profesjonalista. Jednym z bardzo skutecznych zabiegów odmładzających, a jednocześnie bezpiecznych i bezbolesnych jest Carboxyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla.

 

Osiągnięcia technologiczne w medycynie estetycznej dowiodły, że terapia dwutlenkiem węgla jest na tyle skuteczna w walce z problemami skóry, że CO2 nazwano „cudownym gazem”, a Carboxyterapię ogłoszono największym przełomem od czasu zastosowania botoksu. Kluczem do poznania działania Carboxyterapii jest zrozumienie, że ma ona tak szerokie spektrum zastosowań, że jest idealna do walki z większością podstawowych problemów pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej; odmładzanie, walka z cellulitem, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, zwiotczenie skóry, łysienie, łuszczyca, zaburzenia krążenia obwodowego, a nawet owrzodzenia i opóźnione gojenie się ran. Zabieg wykonywany powinien być przez wykwalifikowanego Lekarza. Polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla.
Iniekcja CO2 zwiększa przepływ krwi, dostęp tlenu i składników odżywczych w obszarach poddanych leczeniu – mówi Dr Anna Piwek z Time Clinic. – Kontrolowana reakcja zapalna wywołana przez dwutlenek węgla, prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Poprawia się mikrokrążenie, a komórki skóry odnawiają się. Efekty zabiegu nie są widoczne od razu, bo przebudowa skóry trwa kilka miesięcy. Rozciągnięte włókna kolagenowe zwiotczałej skóry sukcesywnie się kurczą; stopniowo nabiera ona zapomnianej już jędrności i sprężystości. Szczególne zastosowanie ma CO2 w walce ze zbędną tkanką tłuszczową. „Cudowny gaz” częściowo zmienia się w kwas węglowy, który wspomaga rozpuszczanie komórki tłuszczowej. Dzięki lepszemu ukrwieniu wzmaga się drenaż limfatyczny, poprawia się metabolizm i uwolniony tłuszcz wydala się. W ten sposób zmniejsza się liczba komórek tłuszczowych. To bardzo skuteczny sposób na wymodelowanie sylwetki. Jednoczesne odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu wpływają na zanikanie efektu “skórki pomarańczowej”.  Zabieg Carboxyterapii trwa kilkanaście minut i nie wymaga znieczulenia. Same wkłucia są niemal bezbolesne, ponieważ nasz aparat dodatkowo podgrzewa gaz, co niweluje ból. Jedyny możliwy dyskomfort odczuwalny czasem przez pacjentów jako ucisk i rozpieranie, wynika z samej iniekcji CO2 i mija po zabiegu. Pacjent może potem od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. – Podsumowuje Dr Anna Piwek.

Najczęstsze zastosowanie Carboxyterapii:
– Redukcja cellulitu – niezależnie od stopnia zaawansowania
– Usuwanie tkanki tłuszczowej miejscowo, jako alternatywa lipolizy
– Usuwanie rozstępów
– Wygładzanie zmarszczek
– Ujędrnianie skóry twarzy oraz całego ciała
– Minimalizacja worków i cieni pod oczami
– Redukcja podwójnego podbródka
– Walka z łysieniem poprzez wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych

Podczas zabiegu wtłaczany w skórę dwutlenek węgla jest automatycznie wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu – dokładnie jak podczas oddychania. Zabieg jest zatem nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla organizmu.