Po lecie skóra jest przesuszona, a znikającą opaleniznę zastępują przebarwienia. Cera potrzebuje nawilżenia i regeneracji. Jesień to doskonała pora, aby jej to zapewnić. Przywróceniu skórze promiennego, zdrowego wyglądu, a także przygotowaniu jej na nadchodzące niższe temperatury pomagają zabiegi medycyny estetycznej. Eksperci z Time Clinic polecają zabiegi, które poprawią stan cery po lecie, dogłębnie ją regenerując oraz zwalczając jej suchość i niechciane przebarwienia.

Beautiful Young Woman with Clean Fresh Skin . Facial treatment . Cosmetology , beauty and spa . Beauty skin famale face

Oczyszczenie

Zmęczonej po lecie cerze utracony blask przywróci zabieg OxyGeneo. – Zabieg charakteryzuje się wysoką skutecznością, ponieważ zalicza się do zabiegów typu 3 w 1 – mówi doktor Anna Piwek, lekarz Time Clinic. OxyGeneo łączy mikrodermabrazję z procesami wchłaniania składników rewitalizujących i dotleniających. Zabieg polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które ułatwia wchłanianie składników aktywnych dobieranych do potrzeb danego pacjenta (np. kwas hialuronowy, kwas azelainowy czy peptydy) oraz zapewnia przenikanie tlenu w głąb skóry. OxyGeneo oferowany jest w dwóch wariantach: NeoRevive dla cery dojrzałej oraz NeoBright dla cery problemowej.

Złuszczenie

Usunięcie niedoskonałości poprzez złuszczenie skóry zapewni zabieg Bloomea. – Bloomea opiera się na technologii TRIO M.M.L., czyli makroeksfoliacji, mikroprądów i luminoterapii – wyjaśnia dr Anna Piwek. Zabieg przebiega tym samym w trzech etapach o tych samych nazwach. Pierwszy, makroeksfoliacja, to zastosowanie peelingu, który podwójnie złuszcza, zarówno powierzchownie, jak i wewnątrzkomórkowo. Etap drugi – mikroprądy – polega na zaaplikowaniu skórze właściwej koktajlu Bloomea zawierającego kwas hialuronowy. Wykorzystywana jest do tego specjalna głowica wprowadzana w drgania oscylacyjne o wysokiej częstotliwości, które ułatwiają wchłanianie substancji. Ostatni etap, to luminoterapia, czyli emitowanie przez głowicę wiązek lasera odpowiadających za odbudowę łańcuchów kolagenowych i innych substancji kluczowych dla prawidłowej struktury skóry.

Nawilżenie

Dla przesuszonej skóry zbawienna będzie mezoterapia nawilżająca. To nieinwazyjny zabieg, który poprzez nieusieciowany kwas hialuronowy i peptydy biomimetyczne wyraźnie rewitalizuje skórę. – Stosowane przez nas preparaty zwiększają skuteczność zabiegu – podkreśla dr Anna Piwek – Dzięki temu efekty widać już po pierwszym razie. Tymi preparatami są m.in. Dermaheal i Belotero Hydro.

Likwidacja przebarwień

Problem przebarwień rozwiąże IPL. Wytwarzając wiązkę promieni świetlnych o różnej długości, które są rozproszone, dociera on do różnych warstw skóry, działając kompleksowo. – IPL to Intense Pulse Light, czyli urządzenie wykorzystujące impulsywne źródło światła – wyjaśnia dr Anna Piwek – Wykorzystywany jest nie tylko do likwidowania przebarwień, ale też stosuje się go do przeprowadzania zabiegu laserowego zamykania naczynek.

Jesień to najlepszy czas na zabiegi medycyny estetycznej i pozbycie się negatywnych dla skóry skutków lata. Dlatego Time Clinic zaprasza do skorzystania ze specjalnie dobranych na jesień terapii.