Marzymy o tym, by zatrzymać czas, mieć skórę tak jędrną, gładką i promienistą, jak wtedy, kiedy jeszcze o niej wcale nie myślałyśmy. Szukamy zabiegu, którego efekty będą w lustrze widoczne od razu, a jednocześnie będzie miał działanie długotrwałe. Cryolift to zabieg idealny, odpowiedź na wszystkie nasze potrzeby: daje piorunujący efekt młodej i naprężonej skóry, a jednocześnie odżywia głębokie jej warstwy na dłuższy czas.

Cryolift jest zabiegiem polegającym na znacznym obniżeniu ciepłoty skóry, przy użyciu sondy emitującej niską temperaturę, odczuwalnej przez pacjentkę jak dotyk kostką lodu. Temperatura (w zakresie od -10 do -18 stopni C) dobierana jest indywidualnie przez Lekarza i zależy m.in. od rodzaju i fototypu skóry. Działanie zimnem, czyli krioterapia stymuluje skórę i poprawia mikrokrążenie krwi. Skóra jest odżywiana, a dzięki stosowanym podczas zabiegu składnikom aktywnym i witaminom jeszcze bardziej się regeneruje, ujędrnia i zyskuje optymalny poziom dotlenienia i nawilżenia. Do zabiegu stosowane są profesjonalne preparaty, dobierane w zależności od potrzeb: regenerujący NCTF – kompleks witaminowy ( z witaminami: A, B, C, E, K), wzbogacony minerałami, aminokwasami z dodatkiem koenzymów i kwasów nukleinowych; głęboko nawilżający Kolagen żel; silnie regenerujący DNA żel pozyskiwany z kawioru łososia; ujędrniający i odżywczy biologiczny kompleks Embrobuste.

Cryolift III + LED  dodatkowo wykorzystuje działanie światła LED (w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim) do głębokiej stymulacji skóry. Zabieg ten, zwany luminoterapią, podnosi potencjał energetyczny komórek, dotlenia je i pobudza ich metabolizm. Efektem zastosowania światła LED w krioterapii, jest dodatkowe wzmocnienie działania aktywnych preparatów, maksymalne uelastycznienie skóry i przywrócenie jej prawidłowych funkcji.

Dobroczynne działanie zimna w połączeniu z zastosowaniem preparatów bioaktywnych i dodatkowo światła LED, dają spektakularny efekt modelujący. Zabieg podnosi się i poprawia owal twarzy, a rysy ulegają natychmiastowemu wygładzeniu. Krioplastyka zastosowana na wewnętrznych częściach ramion, zwiotczałej skórze na brzuchu, czy na biuście, wyraźnie ujędrnia skórę. Cryolift jest również polecany do walki z workami pod oczami, gdyż skutecznie i szybko je redukuje.

Zabieg jest szybki, przyjemny i niezwykle efektywny. Nie ma przeciwskazań, by wykonywać go o każdej porze roku. Rekomendowana kuracja to 8 zabiegów, przeprowadzanych co dwa tygodnie, które bez przeszkód można powtarzać dwa razy w roku. Po każdej wizycie, pacjent od razu wraca do normalnego życia . Z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety w ciąży, osoby przeziębione, z problemami z zatokami przynosowymi, czy z opryszczką. Wprawdzie nie ma przeciwwskazań do stosowania dla różnych fototypów skóry, jednak w przypadku cery mocno unaczynionej, warto skorzystać najpierw z zabiegów laserem VPL Energist ULTRA, by doprowadzić ją do stanu, w którym można będzie zastosować skuteczną i bezpieczną krioterapię.