Fraxel – Laser frakcyjny CO2 to najlepszy sposób na likwidację blizn i przebarwień. Światło lasera w sposób kontrolowany pokrywa skórę siatką minimalnych termouszkodzeń, co prowadzi do jej regeneracji, poprawy jakości i wyglądu. Komórki zdrowej skóry powodują bardzo szybką odbudowę zniszczonych, co zapoczątkowuje trwający do 6 miesięcy proces przebudowy całej skóry. To jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, które wykorzystują naturalne zdolności regeneracyjne ludzkiego organizmu. Zabieg pobudza głębokie warstwy skóry, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. W Time Clinic polecamy go szczególnie na:

  • cerę tłustą i problematyczną
  • blizny i przebarwienia okolic twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
  • blizny potrądzikowe i rozstępy
  • blizny powypadkowe i pooparzeniowe
  • zmarszczki i oznaki starzenia, szczególnie wokół oczu i na powiekach
  • rozszerzone pory

Efekty działania lasera frakcyjnego są spektakularne – skóra staje się wyraźnie odmłodzona, wygładzona, bez zmarszczek,  przebarwienia znikają i koloryt wyrównuje się.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu lokalnym (za pomocą kremu Emla), które zwykle wystarcza, aby zabieg był bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta i wykazuje dolegliwości zbliżone do oparzenia słonecznego. Obrzęk ustępuje zwykle w ciągu 48 godzin a zaczerwienienie może utrzymywać się do 7-10 dni. Po 4-5 dniach może być widoczne niewielkie złuszczanie. Przeciwwskazania: ciąża i karmienie, infekcje skóry, nowotwory, intensywna opalenizna, terapie izotretinoiną lub steroidami, zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego mniej niż 4 tygodnie wcześniej.