Japonia, kraj kwitnącej wiśni słynie z zaawansowanych technologii i wielkiego zamiłowania do pielęgnacji skóry. W Time Clinic wprowadziliśmy zabiegi luksusowymi kosmetykami Forlle’d stworzonymi właśnie w Japonii, które w składzie wykorzystują odkrycia naukowe oraz rozwiązanie uhonorowane Nagrodą Nobla w 2002 roku. Technologia high – tech oraz wyjątkowa, niskocząsteczkowa formuła preparatów zapewniają widoczne rezultaty odmładzające, poparte badaniami efektywności:

  • efekt regeneracyjny i poprawa struktury skóry widoczny już po pierwszym zastosowaniu.
  • stabilne efekty po 1 tygodniu regularnego stosowania.
  • po 28 dniach następuje widoczna poprawa jakości skóry.
  • po dwóch miesiącach stosowania efekty są długotrwałe.

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy Hyalogy™, jonizowany minerałami jest podstawowym składnikiem wszystkich kosmetyków wykorzystywanych do zabiegów. Odbudowuje strukturę skóry i stymuluje regenerację komórek, nawilża i usuwa toksyny. Wzmacnia też funkcje ochronne, przeciwdziałając podrażnieniom i alergiom. Normalizuje równowagę mineralną i przyspiesza procesy gojenia.

Pierwsze oznaki zarówno starzenia chronologicznego jak i fotostarzenia, takie jak atoniczność, sucha skóra, przebarwienia i zmarszczki mimiczne mogą być widoczne nawet w młodym wieku. Zabiegi w Time Clinic z wykorzystaniem produktów Forlle’d skutecznie zapobiegną przedwczesnemu starzeniu. Produkty te z linii Hyalogy Platinum Line zawierają platynę o właściwościach silnie antyoksydacyjnych. Działanie japońskich zabiegów przynosi widoczne efekty w postaci:

  • Opóźnienie procesów starzenia i fotostarzenia się skóry
  • Stymulowanie procesów regeneracyjnych na poziomie komórkowym
  • Bardzo intensywne nawilżanie
  • Redukcja przebarwień różnego pochodzenia

Dodatkowo zabiegi te stanowią alternatywę dla inwazyjnych zabiegów takich jak mezoterapia i biorewitalizacja, wydłużają efekty zabiegów medycyny estetycznej. Przygotowują i regenerują też skórę poddaną innym zabiegom medycyny estetycznej.

W Time Clinic zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kosmetyków Forlle’d do swojej oferty zabiegów, ponieważ posiadają one międzynarodowy patent na proces wytwarzania niskocząsteczkowych składników o klinicznie udowodnionej skuteczności i zdolności do działania na poziomie komórkowym. Unikalne składniki aktywne o tak niskiej masie cząsteczkowej i ich kombinacje działają synergicznie w naskórku i skórze właściwej, aby walczyć ze starzeniem się skóry w pięciu głównych kierunkach.

Nawadnianie skóry i biostymulacja procesów fizjologicznych

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy o unikalnej wielkości 5 nm, który jest w stanie przekroczyć barierę skóry i dotrzeć do jej głębokich warstw. Taka głęboka, nieinwazyjna penetracja kwasu hialuronowego odbudowuje nawilżenie i regeneruje skórę od wewnątrz, a także wspomaga interakcje komórek skóry i syntezy.

Regeneracja i odbudowa skóry na poziomie komórkowym

Ekskluzywne połączenie niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, hydrolizowaną membranę skorupki jaja i jonizowane minerały. Kombinacja ta zatrzymuje wilgoć w skórze i stymuluje proliferację komórek, odbudowując jej strukturę oraz pobudzając regenerację komórek na poziomie skóry właściwej. Kompleks posiada wysokie powinowactwo do ludzkich komórek, namnażając fibroblasty w skórze właściwej, co stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Dla wzmocnienia tych procesów Forlle’d stosuje również peptydy biomimetyczne, które są ważnym czynnikiem wzrostu komórek.

Bariera antyoksydacyjna i działanie detoksykujące

Niskocząsteczkowa, zjonizowana platyna jest odporna na wszelkie formy wolnych rodników dzięki czemu skutecznie walczy z główną przyczyna fotostarzenia skóry. Platyna, która jest biologicznie kompatybilna ze skórą i posiada wyjątkowe właściwości przeciwutleniające stanowi trzon przeciwstarzeniowej serii platynowej. Preparaty na bazie platyny mają wyraźne działanie detoksykujące i są doskonałe w walce z przebarwieniami różnego pochodzenia.

Równowaga mineralna skóry

Jonizowane składniki mineralne są w stanie utrzymać równowagę mineralną skóry i przyspieszyć procesy gojenia. Unikalny niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (5 nm) w produktach Forlle’d łączy się z nierozpuszczalnymi, dwuwartościowymi minerałami  (wapń, cynk, magnez i żelazo), transportując je do głębokich warstw skóry. Dzięki temu uzupełnia brak minerałów i utrzymuje równowagę mineralną skóry, co jest niezbędne do prawidłowego działania fizjologicznego komórek.

Ochrona i odbudowa bariery lipidowej

Produkty Forlle’d przywracają naturalną barierę lipidową oraz funkcje ochronne skóry, zapobiegając nadmiernej utracie wody i utrzymując właściwy poziom nawilżenia. Opatentowana oryginalna technologia produkcji ceramidów zapewnia ich maksymalną autentyczność z ludzkimi. Ze względu na te właściwości, produkty Forlle’d są bezpieczne i doskonale kompatybilne nawet dla nadwrażliwej i nietolerancyjnej skóry.