Sculptra, czyli kwas L – polimlekowy jest wyjątkową terapią pobudzającą komórki skóry do produkcji kolagenu. Bardzo polecamy ją w Time Clinic, ponieważ kwas polimlekowy ma wyjątkowe właściwości i chociaż nie jest klasycznym wypełniaczem, to przywraca utraconą objętość tkankom skóry i poprawia ich jakość. Równie cenną cechą preparatu jest jego zdolność do pobudzania komórek do produkcji kolagenu. W konsekwencji pozwala to organizmowi na wytworzenie nowej tkanki. Zmienia się w ten sposób grubość, sprężystość i jędrność skóry. Powstający kolagen uzupełnia niedobory w skórze powstałe głównie z upływem czasu jako efekty starzenia się; wyrównuje głębokie zmarszczki i fałdy. Stosując zabieg Sculptra, uzyskujemy naturalny i długotrwały efekt liftingu, eliminacji „cieni” na twarzy oraz wyraźną poprawę konturu. Bezpośrednio po zabiegu bardzo ważny jest masaż leczonych okolic w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Masaż musi być powtarzany przez 2 tygodnie co najmniej 2 razy dziennie. Zabiegi można wykonywać w odstępach 2-3 miesięcznych. Po zakończeniu leczenia efekty mogą utrzymywać się od 1 roku do 2 lat .

Do klasycznych wskazań zastosowania preparatu należą:
• zmniejszona objętość tkanek dolnej części twarzy z cechami wiotkości skóry
• zbyt płaska oklica jarzmowa
• zapadnięte policzki
• głębokie fałdy nosowo-wargowe
• niereguralny zarys żuchwy
• wiotka skóra szyi

Jak dzięki Sculptra osiągnąć piękny brzuch i jędrne ciało?

Doświadczenia ostatnich lat w zastosowaniu kwasu polimlekowego (Sculptry) pokazały, że idealnie sprawdza się w przypadku nadmiaru zwiotczałej skóry na brzuchu ,szczególnie u kobiet po ciąży, intensywnym odchudzaniu, jak również w procesie naturalnego starzenia. Kwas polimlekowy po wstrzyknięciu silnie pobudza tkanki skóry pacjenta do wyprodukowania większej ilości własnego kolagenu. W ten sposób jego niedobory zostają uzupełnione. Skóra naturalnie wzmacnia się i pogrubia. Natomiast spektakularna poprawa kondycji skóry pojawia się dopiero po kilku miesiącach od zakończonej kuracji.

Sculptra szczególnie pomaga w ujędrnianiu skóry, którym towarzyszą rozstępy. Niestety rozstępy całkowicie nie znikną, dlatego warto zastosować również inne wspomagające metody likwidacji rozstępów jak: mikrodermabrazja, laseroterapia, fale radiowe, mezoterapia.

Sculptra na odchudzanie i po ciąży:

Warto pomyśleć o zabiegu z kwasu polimlekowego już na początku kuracji odchudzającej. Profilaktyczne zastosowanie Sculptry często “ratuje” skórę przed zwiotczeniem pojawiającym się w procesie odchudzania. Szczególnie dotyczy to skóry ramion, ud, dłoni i okolic nad kolanami.

Zabiegi wykonuje się podobnie jak w przypadku ostrzykiwania skóry twarzy w odstępach 4 – 6 tygodni, co najmniej 3 razy. Po dezynfekcji skóry i znieczuleniu miejscowym kremem Emla lekarz wykonuje zastrzyki podskórne podając preparat w miejsca leczenia jak brzuch czy uda. Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkłuć mogą przejściowo pojawić się zaczerwienia, wybroczyny lub niewielki obrzęk. Powstałe siniaki mogą utrzymywać się do 1–2 tygodni. Narastający efekt w postaci pogrubienia skóry i spłycenia zagłębień pojawia się stopniowo i dyskretnie po kilku tygodniach od zabiegu. Niektóre pacjentki zauważają wyraźną poprawę już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej jędrna, wygładzona i napięta. Efekt ten utrzymuje się nawet 2 – 3 lata, jednak u niektórych osób warto po roku powtórzyć go jednorazowo. Zabieg wykonany na ciele jest mniej bolesny niż na twarzy. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się masowanie okolic ostrzykniętych co najmniej 2 razy dziennie przez 2 tygodnie.

U kobiet po ciąży ostrzykiwanie najwcześniej stosuje się po zaprzestaniu karmienia piersią!

Przeciwwskazaniami do zabiegu: ostre i przewlekłe choroby skóry, skłonność do tworzenia keloidów, choroby tkanki łącznej, ciąża i karmienie piersią.