Skóra każdego dnia traci swą sprężystość, gładkość, jędrność. Przy pojawieniu się pierwszych oznak starzenia w Time Clinic polecamy zabieg fotoodmładzania z wykorzystaniem VPL Energis Ultra.
To urządzenie najnowszej generacji, wykorzystujące wiązki światła o szerokim spektrum działania. Technologia Variable Pulsed Light, wykorzystuje światło pulsacyjne, które jest selektywnie absorbowane przez strukturę skóry. Zabiegi z wykorzystaniem światła pulsacyjnego to zabiegi fotoodmładzania.Szybkie mikroimpulsy emitowane przez urządzenie mają działanie stymulujące i pobudzające, minimalizując jednocześnie efekt podgrzania tkanek sąsiadujących. Dzięki technologii VPL jest możliwe przeprowadzanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów u osób z różnym fototypem skóry, w zakresie szerszym, niż dotychczas. Właściwe struktury skóry pochłaniają emitowane światło, które pobudza produkcję kolagenu i elastyny, następnie naprawiają zniszczenia spowodowane starzeniem się skóry oraz działaniem słońca.

Zabieg trwa od 20 do 40 min. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, a po kilku dniach łuszczenie. Efekt fotoodmłodzenia (poprawa jakości i kolorytu skóry, spłycenie porów, wygładzenie zmarszczek) jest widoczny już po pierwszym zabiegu, ale dla optymalnego efektu zaleca się wykonanie około 4 zabiegów w odstępach miesiąca. Zabiegi z wykorzystaniem VPL Energis Ultra są szybkie i bezpieczne, a sprawny układ chłodzenia w aparacie, zabezpiecza przed nadmiernym rozgrzaniem skóry.

VPL to sprawdzona, bezpieczna technologia, praktycznie bezbolesna, i w przeciwieństwie do wielu innych metod zabiegowych, nie opiera się na fizycznej ingerencji w skórę pacjenta. Nie powoduje niepożądanych efektów ubocznych, towarzyszących często innym metodom zabiegowym. Przeciwwskazania: ciąża i karmienie, intensywna opalenizna, stosowanie samoopalaczy, kremy z retinolem, leki i zioła światłouczulające, B-karoten, cukrzyca, bielactwo, infekcje skórne, leki rozrzedzające krew.