Bruksizm to nadaktywność mięśni żuchwy, powodująca mimowolne zaciskanie i tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki. Najczęściej pojawia się podczas snu lub silnego stresu. Jest to zaburzenie układu ruchowego narządu żucia i może powodować ścieranie, niszczenie i rozchwianie zębów, pękanie szkliwa, zmiany zapalne i zwyrodnieniowe stawu skroniowo-żuchwowego oraz przewlekłe bóle głowy. Wizualne konsekwencje też są przykre: mięśnie są napięte, rysy wyostrzają się, skraca się twarz, przez co wydaje się starsza.

W Time Clinic leczenie bruksizmu przeprowadzamy przy użyciu toksyny botulinowej (Botoxu), którą wstrzykujemy w mięśnie żwaczy i mięśnie skroniowe. Znacznie ogranicza to siłę pracy mięśni policzkowych, które ulegają rozluźnieniu i oprócz zaniku dolegliwości bólowych, wyraz twarzy bardzo łagodnieje. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, nie wymaga też znieczulenia. Trwa około 20 minut. Efekt jest zauważalny po około 3 dniach i utrzymuje się około pół roku.

Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia, schorzenia zapalne skóry, nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy), zażywanie leków rozkurczowych i antybiotyków, zaburzenia krzepnięcia krwi i przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.