Pocenie się jest normalną funkcją organizmu, która służy regulacji temperatury ciała. Gruczoły potowe są zlokalizowane na całej powierzchni skóry, jednak najwięcej ich mieści się na dłoniach, pod pachami, na stopach i w okolicach pachwin. W przypadku wysokiej temperatury otoczenia, stresu, wzmożonego wysiłku fizycznego naturalne jest pojawienie się potu. Jednak jeśli pomimo braku bodźców pojawiają się krępujące mokre plamy pod pachami, mamy do czynienia z nadpotliwością.

Botox, czyli toksynę botulinową w Time Clinic stosujemy również w leczeniu nadpotliwości. Wydzielanie potu odbywa się przez impulsy nerwowe układu współczulnego.Botox powoduje wstrzymanie przekazywania impulsów nerwowych do komórek odpowiedzialnych za wydzielanie potu.
Obszar, na którym występuje nadpotliwość jest precyzyjnie określany. Botox jest aplikowany przez lekarza w starannie wybrane partie mięśni, za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. W efekcie produkcja potu w wybranych miejscach ciała zostaje zatrzymana.

Zabieg jest bezbolesny i krótki, trwa około 30 minut. Po zabiegu zalecamy kilkudniowe pozostanie w domu, bo w nielicznych przypadkach może pojawić się tymczasowe odrętwienie palców. Redukcja potliwości następuje po kilku dniach. Jednak jest to proces odwracalny, zatem zabieg należy powtórzyć w zależności od potrzeby. Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia, schorzenia zapalne skóry, nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy), zażywanie leków rozkurczowych i antybiotyków, zaburzenia krzepnięcia krwi i przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.