Coraz więcej osób skarży się na kłopoty związane z pękającymi, delikatnymi naczynkami. Wiąże się to z ich podwyższoną przepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. Popękane naczynka, czy rumień, to konsekwencje zanieczyszczonego środowiska, diety i skłonności genetycznych.

W Time Clinic na tego typu dolegliwości, szczególnie polecamy zastosowanie lasera VPL Energis Ultra. Urządzenie wykorzystujące wiązki światła o szerokim spektrum jest wyposażony w kilka specjalistycznych głowic o odmiennym zastosowaniu. Około 840 kombinacji ustawień impulsów i energii, daje możliwość dostosowania leczenia do wielu schorzeń i każdego rodzaju skóry. Działanie VPL jest dwuetapowe – wiązka światła najpierw rozbija warstwę zakrzepłej krwi i ponownie otwiera naczynia włosowate, dzięki czemu kolor purpurowy zanika, ponieważ krew może swobodnie przez nie przepływać. Jednoczesna stymulacja do produkcji kolagenu sprawia, że skóra staje się grubsza, a naczynia włosowate – niewidoczne.

Dla osiągnięcia najlepszego efektu, zalecamy około 6 sesji w odstępach 2 tygodniowych. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennego życia, choć skóra zazwyczaj jest lekko zaczerwieniona. VPL Energist ULTRA™ jest uważany za system nie powodujący praktycznie efektów ubocznych, gdyż nie opiera się na fizycznej ingerencji w skórę pacjenta. Przeciwwskazania: ciąża i karmienie, intensywna opalenizna, stosowanie samoopalaczy, kremy z retinolem, leki i zioła światłouczulające, B-karoten, cukrzyca, bielactwo, infekcje skórne, leki rozrzedzające krew.