Makijaż permanentny (trwały) w sposób naturalny podkreśla piękno każdej kobiety. Zabieg pomaga skorygować kształt brwi, podkreślić kontur ust, wzmocnić czerwień warg oraz podkreślić wyraz oczu. Makijaż ten stosuje się również w celu likwidacji blizn lub maskowaniu defektów skóry np. plam pigmentacyjnych , przebarwień, wprowadzając barwniki odpowiednio dobrane do koloru skóry. Barwniki wykorzystywane w zabiegach są naturalne, nietoksyczne i niealergizujące. Efekt utrzymuje się w zależności od typu i koloru skóry od 3 do 5 lat, po czym barwnik równomiernie rozjaśnia się. W każdym czasie można na nowo dokonać korekty.
 Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienia skóry lub delikatnego obrzęku, ale objawy te szybko ustępują. 
Makijaż wykonany tą techniką daje gwarancję pięknego i naturalnego wyglądu.

W Time Clinic stosowane są aparaty Long Time Liner, niemieckiej marki od makijażu permanentnego – obecnie nr 1 na świecie! Barwniki osadzane zostają w przestrzeni międzykomórkowej i utrzymują się tam w widoczny sposób od 3 do 5 lat. W tym czasie dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika. W Time Clinic wykonujemy następujące zabiegi:

  • makijaż permanentny oczu – kreska górna i/lub dolna – doskonale podkreśla oczy i pozwala optycznie zagęścić linię rzęs; przeznaczony dla wszystkich kobiet dbających o nienaganny wygląd i ceniących wygodę i czas
  • makijaż permanentny ust – kontur i cieniowanie – daje efekt perfekcyjnych i zmysłowych ust; linia ust staje się wyraźna i równa, a kolor idealny
  • makijaż permanentny brwi – metoda “włoskowa” i cieniowanie – zapewnia doskonałą linię brwi; poprawia rysy i wyraz twarzy; podkreśla oczy i czyni twarz bardziej wyrazistą i ładniejszą

Zabieg makijażu permanentnego jest dla wszystkich, którym zależy na pięknym i naturalnym i trwałym makijażu; dla kobiet, które nie mają czasu na wykonanie perfekcyjnego makijażu każdego dnia; dla aktywnych fizycznie i sportowców – osób często odwiedzających saunę, czy basen; dla osób z rzadkimi, nieregularnymi brwiami, brwiami o asymetrycznych kształtach, dla osób mających bardzo jasne brwi lub ich brak, dla osób z małymi oczami, oczami o opadających kącikach, dla mających słaby zarys rzęs lub ich brak; dla kobiet z bladymi ustami i nieregularnym ich kształcie; dla osób z wąskimi ustami i bez konturu, dla osób noszących okulary lub szkła kontaktowe.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, hemofilia, zażywanie niektórych leków (np. rozrzedzających krew – aspiryna, sterydy), alergie, trądzik ropowiczy, czynna opryszczka, łuszczyca, zaawansowana cukrzyca, gorączka, infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza, nowotwory skóry, świeże blizny.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia i obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują i następnego dnia można wrócić do zwykłych aktywności życiowych. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się lekko złuszczać – jest to proces naturalny. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 40-50% barwy wyjściowej. Dwa tygodnie po zabiegu (do 1 miesiąca) należy obowiązkowo przeprowadzić korektę makijażu w celu wzmocnienia i utrwalenia jego efektów.