Metoda leczenia żylaków i “pajączków” na nogach polegająca na ostrzykiwaniu specjalnym lekiem powodującym zamknięcie poszerzonego naczynia. Rozpoczęcie procesów gojenia następuje za pomocą specjalnych komórek produkujących włóknik. Prowadzi to do zamknięcia naczynia i ostatecznego wyłączenia go z układu żylnego. Zabieg trwa kilkanaście minut w zależności od ilości naczynek. Po zabiegu założony zostaje opatrunek uciskowy w formie pończochy samonośnej. Nieodłącznym elementem terapii jest 20 – 30 minutowy spacer zaraz po zabiegu. Opatrunek uciskowy należy utrzymywać bez przerwy od 3-4 dni – w zależności od zaleceń lekarza przez pierwsze doby.

  • Skleroterapia piankowa nóg

Odmianą skleroterapii jest skleroterapia piankowa (echoskleroterapia), czyli zabieg przeprowadzany pod kontrolą USG. Jest to zabieg dla poszukujących rozwiązań bez skalpela. Wymieszanie gazu i leku pozwala na uzyskanie preparatu w postaci pianki i lepsze obrazowanie naczynia w USG. Lek w formie pianki działa silniej na żyłę co pozwala zmniejszyć stężenie i ilość leku zwiększając bezpieczeństwo zabiegu. Metoda ta pozwoliła zastąpić leczenie chirurgiczne żylaków w wielu zaawansowanych stadiach choroby.

  • Skleroterapia piankowa dłoni (żylaki dłoni)

Skleroterapia piankowa to metoda służąca także likwidacji żylaków na rękach. Potwierdzone obserwacje wskazują,że oprócz ciemnych przebarwień, żylaki na dłoniach stanowią drugą co do częstości przyczynę postrzegania starzenia ludzkich rąk.