Mezoterapia napinająca wykorzystuje silne antyoksydanty, jak DMAE oraz głęboko nawilżający kwas hialuronowy z preparatami witaminowymi, które znakomicie poprawiają elastyczność skóry. DMAE posiada właściwości obkurczające włókna kolagenowe w skórze, dając efekt natychmiastowej poprawy napięcia. Po serii mezoterapii skóra ulega wyraźnemu wzmocnieniu, owal staje się bardziej wyrazisty i wyrzeźbiony. Twarz odzyskuje kształt, a skóra szyi i dekoltu wygładza się. Dodatkowo skórę rozświetlamy i nawilżamy. Polipeptydy stosowane w Time Clinic w celu zwiększenia napięcia skóry, stymulują produkcję naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego. Działają również przeciwzapalnie, dzięki temu przyśpieszają gojenie tkanek. W efekcie końcowym tkanka podskórna również ulega wzmocnieniu.

Najnowszą formą mezoterapii i wielkim osiągnięciem medycyny estetycznej, stosowanym również w Time Clinic jest mezotarapia kolagenowa (Linerase). Daje ona spektakularne efekty odmłodzenia twarzy, regeneracji i odbudowy tkanek.Mezoterapia z wykorzystaniem Linerase pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu i nowego wypełnienia tkanki.

Zabieg mezoterapii napinającej polecamy szczególnie osobom, które planują kurację odchudzającą lub po odchudzaniu. Dla osiągnięcia znaczących efektów, wykonuje się serię 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie. Po zabiegu mogą powstać siniaczki, które znikają po kilku dniach. Czas zabiegu ze znieczuleniem to ok. 45 min.