Po 35 roku życia skóra zaczyna tracić objętość i jędrność. Systematycznie uwidaczniają się zmiany, które bardzo wpływają na utratę młodzieńczego wyglądu naszej twarzy; zapadają się policzki, powstaje szpecąca „dolina łez” pod oczami, pojawiają się wgłebienia w okolicy skroni, uwydatniają się fałdy nosowo-wargowe, zmniejsza się broda,  a kąciki ust opadają. Wszystko to daje efekt twarzy starszej, zmęczonej i smutnej. Utrata jędrności skóry, czyli objętości tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej, to główne oznaki naturalnego starzenia się. Z biegiem lat zanikają subtelne zaokrąglenia rysów i pełny owal twarzy – symbole młodego i ładnego wyglądu.

Skuteczną i sprawdzoną odmładzającą metodą, która w sposób naturalny przywróci rysom twarzy łagodność, jest lifting wolumetryczny.  Przy użyciu kwasu hialuronowego w ciągu kilkudziesięcio-minutowego zabiegu możemy uzyskać bardzo satysfakcjonujące efekty. Kwas hialuronowy jest preparatem  wyjątkowo podatnym na formowanie – jego wysoka plastyczność ułatwia modelowanie żelu po iniekcji, co pozwala uzyskać bardzo naturalny wygląd. Przeprowadzamy go przy użyciu delikatnej dla tkanek kaniuli. Dzięki zawartości substancji znieczulającej (lidokainy) w preparatach, pacjent nie odczuwa dyskomfortu w trakcie oraz po zabiegu. Opuszczając klinikę, może on od razu wrócić do normalnych zajęć.

Pacjentki i pacjenci lubią widzieć efekty działania medycyny estetycznej od razu. Zastosowanie kwasu hialuronowego spełni ich oczekiwania – daje natychmiastowe efekty podniesienia owalu twarzy, przywraca objętość oraz młody wygląd skóry. Twarz wygląda na wypoczętą i poprawia się jej napięcie. Pacjenci wyglądają o kilka lat młodziej i ten stan utrzymuje się przez około 12-18 miesięcy. Zabieg polecamy także panom, ponieważ nie ingeruje w rysy twarzy, a naturalnie odmładza skórę.