Dermapen to idealny sposób na promienną wypoczętą cerę. Poszarzała i zmęczona – postarza najbardziej. Zastosowana w urządzeniu Dermapen nowoczesna technologia pulsujących igieł, pozwala poprzez mikronakłucia, na automatyczne wprowadzenie substancji czynnych w leczony obszar. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny, stymuluje fibroblasty poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego. Dermapen spłyca zmarszczki, poprawia gęstość i elastyczność  skóry wysuszonej. To świetny sposób na przywrócenie twarzy młodego wyglądu, a także na likwidację blizn i przebarwień, a nawet rozstępów.

W Time Clinic rekomendujemy go szczególnie w celu:

  • spłycenia zmarszczek
  • zmniejszenia widoczności rozstępów
  • leczenia blizn potrądzikowych
  • leczenia blizn oparzeniowych
  • leczenia łysienia.

Skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu, pozwala cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać basenu, sauny, ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu (przez 7 dni po zabiegu), a przez 30 dni obowiązuje całkowity zakaz opalania.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża i karmienie, alergia na metale i składniki aktywne zawarte w koktajlach do mezoterapii mikroigłowej, cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, choroby autoimmunologiczne skóry, trądzik pospolity i różowaty, znamiona, zaburzenia czucia, terapia retinoidami (stosowane w ciągu ostatnich 6 miesięcy), świeża opalenizna, peelingi (na 2 tyg. przed zabiegiem), depilacja woskiem 2 tyg. przed zabiegiem, skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców).