Trądzik pospolity to najczęstsza choroba dermatologiczna okresu młodzieńczego. Jednak coraz częściej spotyka się ją u dorosłych, czyli u osób po 25 roku życia. Wzmożona produkcja sebum wiąże się nie tylko zmianami hormonalnymi, ale także czynnikami środowiskowymi, dietą etc.. Powstawaniu wykwitów sprzyja namnażanie się bakterii beztlenowych w gruczołach łojowych, co prowadzi do nieprzyjemnych i nieestetycznych zmian zapalnych.W Time Clinic leczenie trądziku pospolitego przeprowadzamy za pomocą lasera. Podczas zabiegu, światło VPL Energist ULTRA dociera do głębszych warstw skóry, gdzie tworzy mikrouszkodzenia, mające pobudzić skórę do regeneracji i unormować pracę gruczołów łojowych.

Zabieg jest nieinwazyjny, naskórek pozostaje nienaruszony. Terapia trwa krócej niż leczenie miejscowymi środkami farmakologicznymi. Oprócz tego terapia laserowa jest szczególnie polecana w przypadku braku pożądanej reakcji skóry na terapię farmakologiczną lub w przypadku niemożliwości przyjmowania mocnych leków.

Brak fizycznego kontaktu narzędzia z tkankami leczonej osoby, praktycznie eliminuje ryzyko powikłań, podrażnień, czy zakażeń. Pozwala na przeprowadzanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów u osób z różnym fototypem skóry. Przeciwwskazania: ciąża i karmienie, intensywna opalenizna, stosowanie samoopalaczy, kremy z retinolem, leki i zioła światłouczulające, B-karoten, cukrzyca, bielactwo, infekcje skórne, leki rozrzedzające krew.