Chroniczne migrenowe bóle głowy mogą trwać nawet 15 dni w każdym miesiącu. Leczenie migreny jest trudne, a ataki znacznie utrudniają funkcjonowanie i normalne życie. W połowie 2011 roku naukowcy, opublikowali wyniki badań, potwierdzające skuteczne działanie toksyny botulinowej w leczeniu migreny. Określono 16 punktów „spustowych” (ang. trigger points) na obszarze głowy, których bezpośrednia aktywacja wywołuje napady bólu. Zaaplikowanie środka znieczulającego – w tym przypadku botoxu (blokującego przewodnictwo impulsów nerwowych), obniżało ich aktywność, a tym samym zapobiegało wywołaniu migreny. Część z tych punktów pokrywa się z punktami, w które wstrzykuje się botox w celach kosmetycznych.
Botox stał się lekarstwem także na przewlekłą migrenę – lekarstwem o przedłużonym działaniu. W takiej formie polecamy go także w Time Clinic. Pacjent samodzielnie określa partie mięśni twarzy, które wywołują ból. Lekarz, za pomocą strzykawki z cienką igłą wstrzykuje botox, który blokuje przekazywanie informacji o bólu. Efekt utrzymuje się przeważnie przez 6 miesięcy, jednak u części pacjentów ból znika nieodwracalnie lub pojawia się znacznie słabszy. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Trwa ok 20 minut i nie wymaga znieczulenia.
Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia, schorzenia zapalne skóry, nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy), zażywanie leków rozkurczowych i antybiotyków, zaburzenia krzepnięcia krwi i przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.