Zabiegi z użyciem NORDLYS polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchniowej warstwy skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych, znajdujących się w ludzkim ciele – melaninę – która jest skoncentrowana w obszarach zmian pigmentacyjnych, a także hemoglobinę, która znajduje się w czerwonych krwinkach.

Oba te pigmenty zamieniają energię świetlną w ciepło, które jest następnie wykorzystane do niszczenia tych części komórek, gdzie melanina jest przechowywana, a także do zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zaopatrują w krew obszary z widocznymi zmianami naczyniowymi. Technika ta jest zwana Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek.

Zabieg odmładzania skóry z użyciem systemu Ellipse Light jest skuteczny w leczeniu rumienia rozlanego i zmian pigmentacyjnych spowodowanych działaniem promieni słonecznych, a także poprawia gładkość skóry.

Zabieg odmładzania skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych z wykorzystaniem systemu Ellipse Flex efektywnie usuwa także większe (widoczne oddzielne naczynia) teleangiektazje.

Zarówno zabieg odmładzania skóry jak i odmładzania skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych to zabiegi krótkie i proste, które nie zakłócą codziennej rutyny Twojego dnia. Oba zostały opracowane po to, aby usunąć zniszczenia wywołane promieniami słonecznymi na Twojej twarzy, szyi, klatce piersiowej czy dłoniach.